Menderes Ege Haber , Menderes , Egeden Haberler , İzmir , Manisa - ZEYTİN AĞACINDA TAVUK....YERDE. TİLKİ
Menderes İTOB Organize Sanayi Bölgesine itfaiye merkezi
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar Güzel Günler
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ZEYTİN AĞACINDA TAVUK....YERDE. TİLKİ

NEDİM YAŞAR GÜRSOY
Şair Nedim. Yaşar. Gürsoy
03.05.2020 / 23:26
Bir virüs var. Şimdilik üç ortak noktası olmayan yorum var... Amerikan Başkan "Çin işi" diyor. İstihbarat "Uzaylıların işi" diyor.Dünya Sağlık Örgütü " Doğanın işi" diyor.
Bakalım yakın gelecekte daha ne kadar farklı düşünceler ortaya çıkacak.
Şimdilik yirmi yaş altı, atmış beş yaş üstü evlerinde yaşıyor. Gün geçtikçe dışarıdaki insanlar hastalığa karşı bir direnç geliştiriyor.
Bütün toplumun ortak haraket etmesi gerekmez mi? Biz iyi günde, kötü günde, hastalıkta, sağlıkta diye söz vermedik mi ?
Son beş yıldır, her akşam şehrin ışıklarına bakarım. Geceleri direklerin tepesindeki ampullerin ışıklarının içinden şehrin kirliliği geçer. Aliağa" nın petrol dumanlarının kirliliği, şehrin arabalarının eksoz gazları toz, duman bir özür geçer gider.
Bir haftadan beridir dumanlar geçmiyor. Hava tertemiz. Ciğerlerimiz bayram ediyor. İlk defa böylesi bir temizlik gerçekleşiyor.
Demek ki oluyormuş. Uluslararası anlaşmalara imza atan ülkeler hiç bir şeyi başaramadılar. Ne Amazonlar" daki, ne Avusturalya" daki yangınlar engellenebildi.Dünyanın her bir yanında buzlar, buzullar eridi, kimsenin gıkı çıkmadı.
Çin"den çıkan zehirli gazlar, dumanlar Japonya"yı eritti, bitirdi. İnsanlar yıllardır maske ile dolaşıyorlar.
Bir virüs dünyaya çeki düzen verdi. Ne avukatı var, ne hakimi... Kendi koyuyor oyununun kurallarını, kendi oynuyor oyununu.
Her akşam çakal seslerine alıştık artık. Tavuklar yere, folluklara yumurtluyorlardı. Hazır yumurtaların üstüne yatıp, civcivlerini çıkarıp gezdiyorlardı. Bu sene sayısız sansar bütün yumurtaları götürdü. Ne civciv var, ne de yumurta. Tavuklar zeytin ağaçlarının tepelerine yumurtlayıp, gurk yatıyorlar. Dereler TİLKİ doldu. Her yerden yabani bir hayvan fışkırıyor.
Ömrümde ilk defa sığırcık kuşlarının İzmir Çatalca toprağına ağaçlarına yuva yaptıklarını görüyorum.
Değişim insanlarda olduğu gibi, doğada ve hayvanlar da da dev değişim günlerini içindeyiz.
HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK...
HER ŞEY YENİLENECEK !....
Etiketler:
Bu yazi toplam 530 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları

İSTEMEZÜK ZİHNİYETİ İŞ BAŞINDA
İSTEMEZÜKÇÜ zihniyet yine iş başında. Tabi başrolde Yine MUSTAFA KAYALAR ! Bu seferki çılgın projesi Menderes Belediyesi önündeki kavşakta bulunan Saat Kulesi'ni törenle yerinden sökmesi . Şaşırdık mı? Tabi ki HAYIR! Göreve geldiği günden itibaren Menderesli hemşehrilerimizin daha iyi hizmet üretmesi ve sunması için verdiği oylara bırakın layık olmayı, illallah ettiren bir belediye başkanından da farklı bir uygulama beklenmezdi zaten. Yalan ve hile siyaseti üzerine kurulu bir düzenin parçası olan Sayın KAYALAR, Saat Kulesinin yerinden sökme hadisesini seçim beyannamesinde siz kıymetli Mendereslilerle paylaştı mı acaba? Menderesli Hemşehrilerim bir gün uyanıyorlar Menderes ÇÖP turizmi ile anılıyor, birgün uyanıyorlar vatandaşlarımızın arazileri liste liste ilanlarda satılıyor, birgün uyanıyorlar amaçsız basiretsiz beyanları dinliyorlar. Bırakın kardeşim yalan dolanla göz boyamayı, insanları aldatmayı. İki kaldırım boyamakla saati yerinden sökmekle mi Menderesimize hizmet ettiğinizi sanıyorsunuz? Vatandaşlarımızın bin bir emekle sahip oldukları, üzerinde hayatlarını devam ettirdikleri, çocuklarına torunlarına miras olarak bırakacakları arsaları , tarlaları satarak mı insanların dertlerine derman olacaksınız? Menderesli bunu hak etmiyor . Menderesli hemşehrilerimiz metropol İlçe olmanın keyfini yaşamak istiyor. Menderesli artık huzur içinde yaşamak istiyor. Göreve geldiğiniz günden beri insanlara hizmet etmek için ne yaptınız? Varolan güzellikleri yok etmekten başka hangi soruna çözüm buldunuz? Artık Menderesli Hemşehrilerimin tahammülü kalmadı ne size ne de basiretsiz Belediye Yönetim şeklinize. Daha fazla elinize yüzünüze bulaştırmadan görevi ehline devretmenizi tavsiye ediyorum. Emin olun bu hem sizin için, hem Menderes için ,hem de herşeyin en iyisine en güzeline layık olan Menderesli Hemşehrilerim için daha hayırlıdır.

YAZARLAR