Menderes Ege Haber , Menderes , Egeden Haberler , İzmir , Manisa - Torbalı'da tartışmalı seçim sonrası bir meclis üyesi daha AK Parti'ye geçti!
Menderes İTOB Organize Sanayi Bölgesine itfaiye merkezi
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar Güzel Günler
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Torbalı'da tartışmalı seçim sonrası bir meclis üyesi daha AK Parti'ye geçti!

Torbalı'da tartışmalı seçim sonrası bir meclis üyesi daha AK Parti'ye geçti!
Yargıya taşınan Torbalı’daki başkan seçimi sonrası flaş gelişmeler yaşanıyor. Seçim sonrası CHP’den istifa edip AK Parti’ye geçen meclis üyesi Mustafa Akbıyık’ın ardından, DEVA Partisi’nin ilçedeki tek meclis üyesi İlknur Demirtaş da AK Parti’ye geçti. Demirtaş’a rozetini AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya taktı
01.05.2021 / 17:04
Torbalı'da tartışmalı seçim sonrası bir meclis üyesi daha AK Parti'ye geçti!
Yargıya taşınan Torbalı’daki başkan seçimi sonrası flaş gelişmeler yaşanıyor. Seçim sonrası CHP’den istifa edip AK Parti’ye geçen meclis üyesi Mustafa Akbıyık’ın ardından, DEVA Partisi’nin ilçedeki tek meclis üyesi İlknur Demirtaş da AK Parti’ye geçti. Demirtaş’a rozetini AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya taktı. Demirtaş, seçim ve AK Parti’ye geçişiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. AK Parti'nin 10 olan meclis üyesi sayısı 12'ye yükseldi
Torbalı'da nefes kesen seçim sonunda üçüncü turda salt çoğunluğu elde eden CHP'nin adayı Mithat Tekin Torbalı'nın yeni belediye başkanı oldu. Üç turda sonlanan seçimde salt çoğunluğu alan Mithat Tekin Torbalı Belediyesi’nin yeni başkanı oldu. Seçimde ilk iki turda 18 üyesi bulunan CHP’nin adayı Tekin’e 16 oy çıkarken, AK Partili Çağlar 15 oy aldı. Tartışmalı geçen oturumun ikinci tur oylamasında Tekin bu kez 17 oy alırken, Çağlar 14 oyda kaldı. Üçüncü turda Çağlar yine 14 oyda kalırken, 17 oy alan Tekin zafere uzandı.
YARGIYA TAŞINDI Oylamaya CHP cephesinin verdiği fireler ve yaşanan telefon krizi damga vururken, AK Parti cephesi seçimi yargıya taşıdı.
CHP'Lİ AKBIYIK AK PARTİ'YE GEÇTİ Seçimin ardından CHP'li Meclis Üyesi Mustafa Akbıyık çarpıcı iddialarda ve sert eleştirilerde bulunarak AK Parti'nin adayı Özgür Erman Çağlar'a oy attığını açıkladı ve partisinden istifa ederek AK Parti'ye katıldığını duyurdu.
DEVA'NIN TEK MECLİS ÜYESİNDEN FLAŞ KARAR: GERİ DÖNDÜ Bir transfer gelişmesi daha oldu. Torbalı’da DEVA Partisi’nin tek meclis üyesi olan İlknur Demirtaş, partisinden istifa edip AK Parti’ye katıldı. Demirtaş’a rozetini AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya taktı. 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’den meclis üyesi seçilen Demirtaş böylece partisine geri döndü. Torbalı’daki seçim öncesi DEVA Partisi yaptığı yazılı açıklamada yerel seçimlerde kazanan CHP’nin adayına destek vereceklerini açıklamıştı. Başkan seçimi oylamasında Demirtaş’ın CHP’nin adayı Tekin’e oy atıp atmadığı tartışma konusu olmuştu.Demirtaş 'oy attım' derken, CHP cephesinden oy atmadığı iddiaları gelmişti. AK Parti'nin 10 olan meclis üyesi sayısı 12'ye yükseldi. Mecliste 2 MHP'li, 17 CHP'li yer alıyor.
Etiketler:
Bu haber toplam 272 defa okundu

İSTEMEZÜK ZİHNİYETİ İŞ BAŞINDA
İSTEMEZÜKÇÜ zihniyet yine iş başında. Tabi başrolde Yine MUSTAFA KAYALAR ! Bu seferki çılgın projesi Menderes Belediyesi önündeki kavşakta bulunan Saat Kulesi'ni törenle yerinden sökmesi . Şaşırdık mı? Tabi ki HAYIR! Göreve geldiği günden itibaren Menderesli hemşehrilerimizin daha iyi hizmet üretmesi ve sunması için verdiği oylara bırakın layık olmayı, illallah ettiren bir belediye başkanından da farklı bir uygulama beklenmezdi zaten. Yalan ve hile siyaseti üzerine kurulu bir düzenin parçası olan Sayın KAYALAR, Saat Kulesinin yerinden sökme hadisesini seçim beyannamesinde siz kıymetli Mendereslilerle paylaştı mı acaba? Menderesli Hemşehrilerim bir gün uyanıyorlar Menderes ÇÖP turizmi ile anılıyor, birgün uyanıyorlar vatandaşlarımızın arazileri liste liste ilanlarda satılıyor, birgün uyanıyorlar amaçsız basiretsiz beyanları dinliyorlar. Bırakın kardeşim yalan dolanla göz boyamayı, insanları aldatmayı. İki kaldırım boyamakla saati yerinden sökmekle mi Menderesimize hizmet ettiğinizi sanıyorsunuz? Vatandaşlarımızın bin bir emekle sahip oldukları, üzerinde hayatlarını devam ettirdikleri, çocuklarına torunlarına miras olarak bırakacakları arsaları , tarlaları satarak mı insanların dertlerine derman olacaksınız? Menderesli bunu hak etmiyor . Menderesli hemşehrilerimiz metropol İlçe olmanın keyfini yaşamak istiyor. Menderesli artık huzur içinde yaşamak istiyor. Göreve geldiğiniz günden beri insanlara hizmet etmek için ne yaptınız? Varolan güzellikleri yok etmekten başka hangi soruna çözüm buldunuz? Artık Menderesli Hemşehrilerimin tahammülü kalmadı ne size ne de basiretsiz Belediye Yönetim şeklinize. Daha fazla elinize yüzünüze bulaştırmadan görevi ehline devretmenizi tavsiye ediyorum. Emin olun bu hem sizin için, hem Menderes için ,hem de herşeyin en iyisine en güzeline layık olan Menderesli Hemşehrilerim için daha hayırlıdır.

YAZARLAR