Menderes Ege Haber , Menderes , Egeden Haberler , İzmir , Manisa - Belediyeyi karıştıran olay! Yardımcısı, başkanı CİMER’e şikayet etti
Menderes İTOB Organize Sanayi Bölgesine itfaiye merkezi
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar Güzel Günler
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Belediyeyi karıştıran olay! Yardımcısı, başkanı CİMER’e şikayet etti

Belediyeyi karıştıran olay! Yardımcısı, başkanı CİMER’e şikayet etti
Menderes Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Rüzgar kaçak yapılara göz yumduğu ve hiçbir işlem yapmadığı gerekçesiyle Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ı Cumhurbaşkanlığı’na şikayet etti.
28.04.2021 / 15:16
Belediyeyi karıştıran olay! Yardımcısı, başkanı CİMER’e şikayet etti
Menderes Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Rüzgar kaçak yapılara göz yumduğu ve hiçbir işlem yapmadığı gerekçesiyle Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ı Cumhurbaşkanlığı’na şikayet etti.
İzmir’in Menderes İlçesi’nde şaşkınlık veren bir olay yaşandı. 2019 yerel seçiminde başkanlık koltuğuna oturan CHP’li Mustafa Kayalar ile yakın çalışma ekibi arasında kriz çıktı. Belediye içinde tüm çalışmaları ve sistemi etkileyen gerilim en üst seviyeye çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Rüzgar, Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ı Cumhurbaşkanlığı’na şikayet etti.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) resmi yollardan dilekçe yazan Rüzgar, ev adresinden TC kimlik numarasına kadar tüm iletişim bilgilerini de açık açık yazdı. Rüzgar, Başkan Kayalar’ı kaçak yapılara göz yummakla ve işlem yapmamakla suçladı. İlgili yere ait ada, parsel bilgilerine kadar her şeyin anlatıldığı resmi dilekçede; belediye başkanı Kayalar’ın çalışma ekibinde yer alan bir kişinin hazine arazisine kaçak yapı yaptığını anlatan Rüzgar, “Bu yapı gün geçtikçe büyümektedir. Ne kaçak yapı yapmaya çalışan bir belediye çalışanına engel olan bir belediye başkanı ne de hazineye sahip çıkması gereken bir idareci bulunmamaktadır. Gereğinin yapılmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.
CİMER NE İŞE YARIYOR?
Kamu kurumlarına yapılan şikayet ve önerileri internet ortamında toplayan CİMER en üst şikayet mekanizması olarak biliniyor. CİMER, yurttaşların talep, ihbar ve şikâyetlerini doğrudan cumhurbaşkanlığına iletebilmesi amacıyla 2015 yılında kurulan bir web servis olarak biliniyor. Bu portalle Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ve 3071 sayılı Dilekçe hakkı kanunu kapsamındaki haklarını kullanabiliyor. Tüm kamu kurumlarının CİMER vasıtasıyla gelen şikayet ve önerileri dikkatle ve özenle takip etmesi gerekiyor.
Etiketler:
Bu haber toplam 123 defa okundu

İSTEMEZÜK ZİHNİYETİ İŞ BAŞINDA
İSTEMEZÜKÇÜ zihniyet yine iş başında. Tabi başrolde Yine MUSTAFA KAYALAR ! Bu seferki çılgın projesi Menderes Belediyesi önündeki kavşakta bulunan Saat Kulesi'ni törenle yerinden sökmesi . Şaşırdık mı? Tabi ki HAYIR! Göreve geldiği günden itibaren Menderesli hemşehrilerimizin daha iyi hizmet üretmesi ve sunması için verdiği oylara bırakın layık olmayı, illallah ettiren bir belediye başkanından da farklı bir uygulama beklenmezdi zaten. Yalan ve hile siyaseti üzerine kurulu bir düzenin parçası olan Sayın KAYALAR, Saat Kulesinin yerinden sökme hadisesini seçim beyannamesinde siz kıymetli Mendereslilerle paylaştı mı acaba? Menderesli Hemşehrilerim bir gün uyanıyorlar Menderes ÇÖP turizmi ile anılıyor, birgün uyanıyorlar vatandaşlarımızın arazileri liste liste ilanlarda satılıyor, birgün uyanıyorlar amaçsız basiretsiz beyanları dinliyorlar. Bırakın kardeşim yalan dolanla göz boyamayı, insanları aldatmayı. İki kaldırım boyamakla saati yerinden sökmekle mi Menderesimize hizmet ettiğinizi sanıyorsunuz? Vatandaşlarımızın bin bir emekle sahip oldukları, üzerinde hayatlarını devam ettirdikleri, çocuklarına torunlarına miras olarak bırakacakları arsaları , tarlaları satarak mı insanların dertlerine derman olacaksınız? Menderesli bunu hak etmiyor . Menderesli hemşehrilerimiz metropol İlçe olmanın keyfini yaşamak istiyor. Menderesli artık huzur içinde yaşamak istiyor. Göreve geldiğiniz günden beri insanlara hizmet etmek için ne yaptınız? Varolan güzellikleri yok etmekten başka hangi soruna çözüm buldunuz? Artık Menderesli Hemşehrilerimin tahammülü kalmadı ne size ne de basiretsiz Belediye Yönetim şeklinize. Daha fazla elinize yüzünüze bulaştırmadan görevi ehline devretmenizi tavsiye ediyorum. Emin olun bu hem sizin için, hem Menderes için ,hem de herşeyin en iyisine en güzeline layık olan Menderesli Hemşehrilerim için daha hayırlıdır.

YAZARLAR