Menderes Ege Haber , Menderes , Egeden Haberler , İzmir , Manisa - AK Parti’den Menderes Belediye Meclisinde sahte belge iddiası
Menderes İTOB Organize Sanayi Bölgesine itfaiye merkezi
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar Güzel Günler
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AK Parti’den Menderes Belediye Meclisinde sahte belge iddiası

AK Parti’den Menderes Belediye Meclisinde sahte belge iddiası
Menderes Belediyesi AK Parti Grup Başkan vekili Mümin Bayram
07.10.2020 / 18:53
1 Eylül’de verdikleri soru önergesine ancak 1 ay sonra cevap verildiğini belirterek, şok bir iddiada bulundu. AK Partili Bayram, önergelerine verilen cevabın tutarsızlık içerdiğini ileri sürerken, sunulan belgenin sahte olduğunu iddia etti. Bayram, “Bu yazı ile hem AK parti grubunu, hem de sayın meclis üyelerimizi yanlış bilgilendirdiğinizi, 01.10.2020 tarihli yazınızın altına imza atan belediye bürokratlarımızı da hazırlamış olduğunuz bu sahte belgeye imza attırarak onları da ateşe attığınızı ifade etmek istiyorum” dedi.
Menderes Belediye Meclisinde AK Parti grubu, 01.09.2020 tarihinde Meclis Başkanlığına verdikleri önergede belediyenin kamu kurum ve kuruluşlarına, özel bankalara, özel sektöre, esnaf ve diğer tedarikçiler ile personele olan toplam borcunun ne olduğunu sormuştu.
Yine aynı önergede satışı yapılan yerlerden elde edilen gelirin de açıklanması istenmişti. AK Parti grubunun 01.09.2020 tarihli önergesine 01.10.2020 tarihinde cevap verilirken, AK Parti Grup Başkanvekili Mümin Bayram tarafından yapılan açıklamada yazının bir sürü tutarsızlıklar içerdiği belirtildi.
AK Partili Bayram, Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Kayalar’a 5 soru yöneltirken, belediye bürokratlarının hazırlamış olduğu ve önergelerine cevap yazısının sahte olduğunu iddia etti. Bayram, “01.10.2020 tarihli yazınızın altına imza atan belediye bürokratlarımızı da hazırlamış olduğunuz bu sahte belgeye imza attırarak onları da ateşe attığınızı ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.
Etiketler:
Bu haber toplam 288 defa okundu


YAZARLAR