Menderes Ege Haber , Menderes , Egeden Haberler , İzmir , Manisa - Olaylı CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi’
Menderes İTOB Organize Sanayi Bölgesine itfaiye merkezi
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar Güzel Günler
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Olaylı CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi’

Olaylı CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi’
CHP gençlerinin Cumartesi günü tamamladığı olaylı CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi’
31.08.2020 / 19:45
Organizasyondaki büyük eksiklikler nedeniyle geç başlayan kongre ardından daha da vahim görüntülere sahne oldu. Resmi olmayan seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından iki grup arasında çıkan kavga alandaki basın mensuplarına saldırıyla sürdü. Gazetecilere yönelik linç girişimiyle Türkiye çapında duyulan CHP İzmir İl Gençlik Kongresi’nin iptal edilmesi gündemde.
Parti kaynaklarından edinilen bilgilere göre; seçim sonuçları resmi sonuçlar değil. Seçim tutanaklarında üzeri çizilmiş isimler olduğu ve bu kişilerin hesaba katılmadığı ileri sürülürken, tutanakların Divan Başkanı Ali Engin ve yazmanlar tarafından imzalanmadığı iddia edildi.
İddialara göre:; CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığına aday olan Mert Anıl Akgül, sandık görevlilerinden Devrim Seyrek ve seçimde gözlemci olan Korcan Uçman CHP İzmir İl Binasına giderek resmi sonuçların kendilerine verilmesini istediler.
Seçim sonuçlarının şaibeli olmasına dayanak ise şunlar gösterildi; Gözlemci olan Korcan Uçman diğer adayın isminin üstünde çizikler olduğunu iddia etti. Uçman, 16 çiziği kendisi görüp tespit etti. Burada bahsi geçen sayının ise seçim sonuçlaeını değiştirebileceği söylendi. Ancak sonuçlar üstü çizilmiş isimler sayılmadan açıklanıyor.
Etiketler:
Bu haber toplam 280 defa okundu


YAZARLAR