Menderes Ege Haber , Menderes , Egeden Haberler , İzmir , Manisa - Valimiz Yavuz Selim Köşger,Pandemi Verileri Hakkında Bilgi Aldı
Menderes İTOB Organize Sanayi Bölgesine itfaiye merkezi
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar Güzel Günler
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Valimiz Yavuz Selim Köşger,Pandemi Verileri Hakkında Bilgi Aldı

Valimiz Yavuz Selim Köşger,Pandemi Verileri Hakkında Bilgi Aldı
Valimiz Yavuz Selim Köşger, Karabağlar, Buca, Konak, Bornova, Bayraklı ve Bornova İlçelerinin Pandemi Verileri Hakkında Bilgi Aldı
26.08.2020 / 17:26
İzmir Valiliği (BHİ) Pandemiyle mücadele noktasında sahada sürekli incelemelerini sürdüren ve ilimiz düzeyindeki süreci yöneten Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger, merkez ilçeler olan Karabağlar, Buca, Konak, Bornova ve Bayraklı ilçelerinin pandemi verileri hakkında bilgi aldı. Salgınla mücadeleye yönelik görüşlerin ve alınan ve alınması gereken ek tedbirlerin değerlendirildiği toplantıda, Valimiz Köşger alınacak tedbirler kapsamında ilçelerin yöneticilerine gerekli talimatlarını iletti.

Toplantıya İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in yanında Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, Bornova Kaymakamı Fatih Genel, Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Bayraklı Kaymakamı İbrahim Süha Karaboğan, Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği, Konak Kaymakamı Mehmet Eriş, İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay ve ilçe yöneticileri katıldı.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop, Sayın Valimiz Köşger’e İl geneli sağlık istatistiklerinin, envanterlerin ve yatırımların yer aldığı bilgilerle birlikte merkez 5 ilçenin Covid-19 verileri hakkında bilgi verdi.

Toplantıda ayrıca sosyal hayatın önüne geçilmeden salgının yayılımının engellenmesi noktasında duyarlı ve eş güdümlü çalışmalar yapılması gerektiği ve denetimlerin birlikte daha sıkı yapılması çerçevesinde kararlar alındı.

Valimiz Yavuz Selim Köşger, ilimizdeki Covid 19 hasta sayılarının minimalize edilmesi için sağlık, emniyet ve jandarmanın eşgüdüm içinde çalışması gerektiğini belirterek İzmir deki vaka sayılarını düşürmek, temas oranını azaltmak için; düğün, cenaze, taziye, toplu yemek organizasyonlarında ve umuma açık alanlardaki denetimlerin daha sıkı hale getirilmesi gerektiğini, mahalle düğünlerinin hafta sonları okul bahçesinde yapılmasının zorunlu olduğunu vurguladı. Vali Köşger, “Kurallara uymayanlara cezai müeyyidelerin yaptırılması için senkronize çalışılması zorunludur “ dedi.

İlimizdeki filyasyon ekiplerinin özverili ve başarıyla yönettikleri çalışmalardan dolayı teşekkürlerini ileten Valimiz Köşger, filyasyon ekiplerinin ve mahalle denetimlerinin tek elden yürütülmesi talimatını verdi.
Etiketler:
Bu haber toplam 291 defa okundu


YAZARLAR