Menderes Ege Haber , Menderes , Egeden Haberler , İzmir , Manisa - Ulaşım Mehmetçiğe ücretsiz olacak
Menderes İTOB Organize Sanayi Bölgesine itfaiye merkezi
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar Güzel Günler
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ulaşım Mehmetçiğe ücretsiz olacak

Ulaşım Mehmetçiğe ücretsiz olacak
Ulaşım Mehmetçiğe ücretsiz olacak Askerlik hizmetini İzmir’de yapan er ve erbaşlar askerlik süresince toplu taşımadan ücretsiz yararlanacak.
03.03.2020 / 12:58
İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, İzmir’deki askeri birliklerde görevli er ve erbaşlara toplu taşımadan ücretsiz yararlanma imkânı sundu. 7179 sayılı Askeralma Kanunu’nda yer alan “Hizmette geçen süre içinde kamunun ve belediyelerin işlettiği deniz ve şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanır” hükmü gereğince er ve erbaşlara, toplu taşıma araçlarına ücretsiz binebilecekleri İzmirim Kart verilmesi kararlaştırıldı. Kartlar zorunlu askerlik süresi olan 6 ay boyunca geçerli olacak.

Komutanlıklar başvuracak Ücretsiz İzmirim Kart almak isteyen er ve erbaşlar, 10 TL’lik kart bedelini bankaya yatırdıktan sonra başvurularını bağlı bulundukları komutanlıklar aracılığıyla yapabilecekler. ESHOT Genel Müdürlüğü’ne talep yazısı, fotoğraf, kimlik ve terhis tarihi bildirilen askerlerin kartları, yine komutanlıklar aracılığıyla er ve erbaşlara ulaştırılacak. Kişiye özel İzmirim Kart’ın başkası tarafından kullanılması halinde kart sahibi hakkında yasal işlem yapılacak.
Etiketler:
Bu haber toplam 327 defa okundu


YAZARLAR